ד"ש מבייג'ינג

קרוב ל-20 כתבים ישראלים מסתובבים כעת בכפר האולימפי, אבל בנתיים לא כולם מספקים את הסחורה. טיסה לאולימפיאדה זה צ'ופר גדול שהעורכים, בעיקר בעיתונים אשר קיבלו שתי אקרדיטציות כ"א (ידיעות עם 3) נותנים לכתבים הבכירים והמצטיינים, וזו באמת חוויה יוצאת דופן. מסע השופינג יחד עם הספורטאים בדיוטיפרי, חשיפה לתרבות זרה, טיסה ליעד יקר והשתתפות באחד מהאירועים היוקרתיים בעולם, מה עוד צריך הבן אדם? עזבו אתכם עכשיו מלעבוד. נשלח כמה עידכונים ויהיה בסדר. עכשיו, איך מגיעים לעיר האסורה?
מי שכן סיפק הבוקר את הסחורה ובגדול היום הוא ניר שועלי ממעריב, שנצמד לאלכס שטילוב, עד אתמול שם שאיש לא הכיר, ומי שעשוי להיות אחד מגיבורי המשלחת ומכוכבי העתיד של הסגל האולימפי הישראלי (בזכות ההישגים לצד הלוק המתאים שישגר אותו בקלילות למדורי הרכילות וקמפייני הדוגמנות). שועלי ישב איתו לשיחה אחד על אחד כשזה כסס ציפורניים בהמתנה לתוצאות שערכה 8 שעות, ותיעד את עלייתו לגמר. בנתיים הוא שמע על סיפור החיים הלא פשוט שלו והביא כתבת צבע נפלאה וראשונה, על מי שככל הנראה עוד מילים רבות יכתבו עליו. בדיוק בשביל דברים כאלה שולחים כתבים לאירועים. ציטוטים ממסיבת העיתונאים של הדרים טים אפשר להביא גם מהארץ. חבל שאחד העורכים קילקל למעריב את היום הגדול כשהחליט לסכם את היום הראשון של האולימפיאדה (אם לא נתחשב בטורניר הכדורגל שמתחיל לפני) כ"כמעט, גרסת היום השני"

חוסר תשומת לב או חוסר הבנה

הגולש מוז הפנה את תשומת ליבי לכתבה הראשית בכלכלסיט במהלך כל ערב שבת, שם מי שנשא את הדגל המשלחת הישראלית הוא מיכאל קולגוב, ולא קלגנוב. קשה להאמין שמדובר בטעות הקלדה, אלא בחוסר ידע.

מחוץ לחומות הכפר
בעוד שבשאר ימות השנה "הארץ" נותן את המקום הכי גדול לענפי הספורט הפחות פופולארים בישראל, באולימפיאדה הוא מקפיד להמשיך להתייחס גם לכדורגל ולכדורסל. דוד מרואני מבטא תקוות של אומה שלמה להפרת שלטון היחיד של ליון ותליית תקוות במארסיי המתחדשת, בכתבה מצויינת לכבוד פתיחת הליגה הצרפתית. אריה ליבנת שמע מלירון כהן, שחתמה בקושיצה לאחרונה, את חוויותה מהמשחק היחיד בWNBA ואיך בכלל העדיפה לשחק כדורגל

מודעות פרסומת

17 תגובות to “ד"ש מבייג'ינג”

 1. נמשל Says:

  המסך שערוץ הספורט הבסיסי סידר לנו: כמעט חצי מסך הופקע לטובת מידע שמועבר לצופה, מידע שולי ולא מעניין (עם כל הכבוד לישראלים שמופיעים שם, האולימפיאדה מעניינת יותר).

  לא לכל אחד יש מסך 40 אינטש.

  וכמובן, כרגע משודר אותו משחק כדורעף גם ב5+, שם המסך מלא.

  וזה בניגוד להסכם , שקבע שערוץ 5 ישדר את המשדר הכי מעניין.
  מי שרוצה לראות כדורעף במסך מלא, צריך לשלם ל-5+

  פשוט עצוב, איך צוחקים מאיתנו.

 2. קולו Says:

  משה גרטל מספר פעמים אתמול והיום מתעלם מכל הערוצים שיש בממירים וטוען ששידורי השחיה הם "רק אצלנו צופי הערוץ הראשון"

 3. הפיצרייה Says:

  אגב, לא התייחסתי לזה כי אין לי איך להביא תמונת מסך, אבל כל הבוקר בשורת העידכונים למטה בערוץ הספורט מדווח כי סכנין והפועל פ"ת נפרדו אמש בתיקו 1-1, כנראה שמישהו שם עזב את וינטר בדקה ה80 כדי להמנע מהפקקים

 4. ליצן מספר 5 Says:

  יום שבת הוא היום השני למשחקים. יום שישי, טקס הפתיחה, היה היום הראשון. חשבון פשוט, לא? הספירה לא מתחילה רק כשבחורינו המצוינים נכנסים לפעולה

 5. נו באמת Says:

  איזה חוסר הערכה והבנה. הכתבה של שועלי נראית כמו שהיא נראית בזכות עבודה של שועלי לאורך כל השנה, ולא בזכות קשרים של רגע שהוא יצר בסין. אם היית קורא את המדור האולימפי שלו לאורך השנה, היית יודע.
  כמובן שסיפורי צבע ותחקיר הם הפסגה, אבל אי אפשר להגיע אליהם בלי עבודה פשוטה וסיזיפית של סיקור פשוט. לפי הלוגיקה שלך, כל האולמות באולימפיאדה היו צריכים להיות ריקים מתקשורת, למעט סוכנויות.
  מוזר שעשרים אלף עיתונאים מהעולם ועוד עשרות אלפי עורכים שעומדים מאחוריהם חושבים אחרת…
  – אולי זה כי הנסיון לימד אותם שכדי למצוא סיפורים צריך להיות במקום שהם קורים?
  כל כתב מדיני יספר לך על שעות שהוא חיכה מתחת לביתו של ראש הממשלה בשביל משהו "שיתכן שיקרה". זה יפה איך בהנף מקלדת אתה פוסל את רוב העבודה היומיומית של הרבה עיתונאים ובעצם, אתה לא באמת מעריך את ההישג של שועלי (הפיצריה בבלוג לפני חודשיים: "בשביל מה הוא הלך לכל התחרויות הקיקיוניות האלה במשך ארבע שנים? ציטוטים של ספורטאים אלמוניים בתחרויות התעמלות אפשר גם להביא בטלפון או מהאתר של הועד האולימפי").
  הגישה שלך, גישת החפיפניקיות הגלצניקית של "לא נאה לנו לעשות עבודת שטח יומיומית" היא בדיוק הרעה החולה של העיתונאות שלנו, שמחפשת רק את הקינוח ושוכחת את אבות המזון. לא רק בספורט, בכל מקום.

 6. נו באמת Says:

  ואגב, גם מעריב עם שלוש אקרדיטציות וכתבת שלא נכנסת למשחקים אבל (כנראה) גרה שם עוד לפני ומביאה את הפן הפוליטי-חברתי.
  … אם היית קורא את העיתון עצמו במקום את ייגר, היית יודע ולא עושה את אותה טעות שהוא עשה. להיות בשטח, כבר אמרנו?

 7. ארטישוק הנקמה Says:

  חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

 8. דייהו דייויס Says:

  איך לא שמתם לב: רון אוחנה עמיקם נכנס במלכו. כניסה חזיתית. "שלא תעז" הוא אומר לאוחנה. נפלה עטרת ראשנו?

 9. alficon Says:

  לדייהו דייויס
  דוקא לא התרשמתי שהוא נכנס בו, אלא אם כבר מייעץ לו (עיצה טובה לדעתי – למרות שמדובר בהרבה כסף)
  וכדאי לשים קישור לכתבה בפעם הבאה שנדע על מה אתה מדבר
  http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/771/396.html

 10. מישהו Says:

  תיקון אולימפי:
  1לליצן מספר 5, היום שבו נערך טקס הפתיחה נקרא בספירה הרשמית "Day 0" (יום 0), למנהל הפיצרייה, ימי תחרויות הכדורגל נקראים ימים 1- ו 2- (מינוס 1 ומינוס 2 למי שלא הבין).

 11. גיל Says:

  בספורט 5/5+ כל הזמן משדרים כדורגל על חשבון דברים אחרים
  משחק כדורעף/משקולות/כדוריד יפסיקו בשיא המתח לטובת 90 דק' כדורגל אבל כמובן שאת הכדורגל נראה ללא הפסקה כולל מחצית- אגב זה כולל כדורגל נשים.
  היה היום מצב ששודר גם בספורט 5 גם בחמש + וגם בלייב(אין לי אבל הבנתי שהיה) איגרוף בו זמנית
  יש כל כך הרבה שידורים מהאולימפיאדה,תשימו פרשן ותשדרו עשר דק' ממשהו מסויים.

 12. מבולבל... Says:

  תגידו, אני היחיד ששם לב למודעת של אתר וואן במדור הספורט של ידיעות אחרונות, על כך שהאתר הוא מספר אחד בדיווחים ופרשנויות מהאולימפיאדה? מילא שלא שלחו אפילו כתב אחד (או שכן ברגע האחרון?), אבל לעשות הפוך על הפוך ולהתפאר בכך שהם מספר אחד גם באולימפיאדה? מבולבל אני. מבולבל.

 13. אמיר ענבר Says:

  מבולבל ובצדק, אבל אתר שמשקר באופן יומיומי (פרסומים ראשונים שהופיעו במקומות אחרים שעות אם לא ימים קודם לכן, כל מני כתבות שתומכות במקורבים כאלה ואחרים בלי קשר למציאות), אז מה זה עוד שקר גס.

 14. קולו Says:

  פוסט חד פעמי:
  http://omdim.wordpress.com/

 15. איתי Says:

  יום שני בשעה 16:30. אשר גולדברג מפרסם בלעדית בטלספורט ששום ממשיך ופרננדז מגיע לעבוד איתו.

  בשעה 17:15 עורכט האתרים מבקשים הסברים מהכתבים בשטח. אחד מהם אומר לעורך שלו: אשר גולדברג ממציא והעורך שלו אוכל אותה. הם שני אפסים.

  בשעה 17:30 מתקשר עורך בכיר לכתב שלו והכתב אומר לו (אני הייתי לידו): "אין דבר כזה. אשר חולה נפש". באותה שעה מחליט אותו עורך להתקשר לעורך טלספורט דורון ברגרפרוינד ושומע ממנו כי הידיעה נכונה כמו "בטון יצוק". עדיין הכתבים מצחקקים. שעה וחצי היתה הידיעה בטלספורט ואיש מהכתבים לא הצליח לוודא אותה.

  חבורה של אפסים.

  שאפו אשר

 16. מוז Says:

  אחרי נענע, עוד אתר מבין לאן נושבת הרוח
  http://ice.co.il/article.asp?pgId=123504&catId=4

 17. אלי Says:

  יגר יורד היום על אתר one

  http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/1208080_Israeli_Media_covering_the_olympic_games_take_1.aspx?RetUrl=/WRITTERS/Pages/Shlomo_mann.aspx

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: