הרעות החולות של האינטרנט

בוואן ממשיכים במסורת, וגם המייל השני של אודי גל מכפר השייט האולימפי הפך לראיון של מיכל גרונדלנד עם השייט. הפעם הם אפילו לקחו את אחת התמונות ששלח במייל ושמו בכתבה. קרדיט לצלם (שלפעמים גם משייט על 470 והשם שלו מתחרז עם אידי בליגר) לא נתנו שם, אבל את הלוגו של האתר הדביקו יפה מאוד על התמונה, מה שגורם להרבה מאוד קוראים לחשוב בתמימותם שצלם של האתר היה שם וצילם את התמונה. אגב, חיטוט מעמיק באתר דווקא הוביל לטור טוב ויפה (אם כי מעט נדוש) של דורון טימור על נושא הפרת זכויות האדם בסין. כמה חבל שאת הטור הזה, שעשוי ללמד דבר או שניים את הקורא הממוצע של וואן, מחביאים בעוד טורים של סוכני שחקנים מובלטים בעמוד הראשי.

אפילו בוואן יום ההולדת של גיא לוזון קיבל את מקומו הראוי במדור הגלצי'ים, בערוץ הספורט לעומת זאת, העובדה כי המאמן הצנוע, השרמנטי ובעל בעיות הדיקציה החינניות העדיף לחגוג בלי עוגה, חשובות יותר מההכנות של בני יהודה לעונה, והעובדה כי שיחררה נבחן אחד.

מישהו בYNET כנראה לא מבין את המושג כדורגל עולמי. 3 הכתבות הפותחות של המדור (שרק 5 מופיעות בעמוד הראשי) עוסקות בישראלים. ציטוט סתמי שנתן תמיר כהן לאתר הרשמי של בולטון פותח את המדור, הבטחה של בניטז כי לא ימכור את בניון ממשיכה, וראיון אנמי להחריד עם בן סהר סוגר את השלישייה. אם תמשיכו לדפדף במדור תוכלו לקרוא על דברים פחות מעניינים כמו גסיסתו של בובי רובסון, שהשפיע כמעט כמו בן סהר על הכדורגל האנגלי, תוצאות מהמונדיאל וקצת על רונאלדו. בהמשך תלמדו שבן חיים שיחק מחצית במשחק אימון, בן סהר כבש בכזה, ותשמחו לגלות קידום מכירות לערוץ הספורט, איתו משתפים YNET פעולה. מה לא בסדר שזה בכדורגל עולמי ולא בבראנז'ה או בתקשורת? הערוץ ישדר את הליגה הצרפתית, הרי צרפת זה בעולם!! אז מה אם זה אפילו לא חדש, הם הרי מספקים לנו תקצירים. סה"כ בעמוד הכדורגל העולמי של YNET מופיעות 10 כתבות, מתוכן 6 על ישראלים, ועוד אחת על ערוץ הספורט הישראלי. it's a small world after all

טעויות ההגהה בטלספורט הן דבר ידוע, ואפשר להתעלם מהן תוך שאתה ממלמל לעצמך "הם אתר קטן בלי כח אדם, העיקר הכוונה". אבל כשכותרת של כתבה נמצאת באתר כבר כחצי יממה, ואף אחד לא שם לב שדוס סנטוס נחת "למכבי פ"ת", ולא ב, מראה על חוסר אכפתיות וזילזול בקוראים.

ואם לוואן מותר, למה לטלספורט אסור לעשות יחסי ציבור? שלמה חסיד חסך מהסוכן של סבסטיאן אבראו את הטרחה לכתוב טור, ומצא את הזמן הכי נכון לפרגן לשחקן, שעוד לא כבש שער במשחק רשמי. במסגרת התחקיר המעמיק הוא פנה לסקאוט שהביא אותו לבית"ר, ליו"ר חוג אוהדי ריבר פלייט ("הענקית"!). מאיר מליקה הסביר לו ש"באופן כללי לא בוחנים שחקן לפי משחק אחד בין אם הוא היה טוב ובין אם לא", אבל מה זה משנה. אבראו כנראה גם כל כך קדוש, שהס מלהזכיר את שמו המלא. בכתבה כולה לא מופיע שמו הפרטי ולו פעם אחת. ככה זה אצל הגדולים באמת (רונאלדו, מדונה, אדם וכמובן – אבראו)

התנצלות

גם אני חלק מהאינטרנט, וגם לי יש מגרעות. אתמול הבטחתי לערוך השוואה בין המוספים האולימפים, אך בעיית חוסר זמן והעובדה כי ייגר ערך השוואה כזו כבר גרמה לי לא לעמוד בהבטחה.

עדכון ערב – גם לאודי גל נמאס

כנראה שגם לאודי גל (או לפחות למשרד יחסי הציבור שלו) נמאס מהעובדה שוואן הופכים את המיילים שלו לראיונות ויוצרים תמונה מטעה הגורמת לאנשים לחשוב שגל מקורב לאתר ומדבר איתם באופן יום-יומי. את המייל האחרון ששלח הערב, חתם בצורה בולטת המשפט: "לתשומת לבכם – עקב הנחיות למשתתפים במשחקים האולימפיים הנוגעות לפרסום תוכן באמצעי תקשורת, אין לעשות שימוש בהודעה זו, תוכנה, חלק ממנו או המצורף אליה בלי אישור מפורש. תודה"

שבת שלום וגביע טוטו שמח.

churapizza@gmail.com

מודעות פרסומת

19 תגובות to “הרעות החולות של האינטרנט”

 1. טלספורטאי Says:

  העיקר שבטלספורט יש גונב דעת וגונב תוכן אחד שקושר לעצמו כתרים ומכנה עצמו "עורך". ברגר משהו. בושה.

  ובוואן החביאו את הטור של דוד טימור כי לא רצו להפחיד את קופי האדם שקוראים שם עם מילים גדולות. סין, טיבט? באמ'שלכם (אמרה קופת האדם העורכת הראשית), לא כתוב פה כלום על מאלדיני או על מילשטיין, אז את מי זה מעניין.

 2. ארטישוק הנקמה Says:

  חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

 3. גפני Says:

  ברגר לא עורך ולא נעליים. סתם עיתונאי אפור, אפילו בוואן ויתרו עליו. זה אומר הכל.

 4. נמשל Says:

  התרשמתי לטובה מהטור שלך.

  המשך כך, אתה מוזמן להשאיר כתובת מייל כדי שנשלח לך הערותינו על כתבות שהתפרסמו

 5. גיל Says:

  אני חושב שמחובתך גם עם באיחור-לכתוב סיקור והשוואה בין המוספים האולימפיים

 6. יוסי Says:

  מה עם העובדה שספורט 5 עלו בצהריים עם הידיעה שארקדי גישש אצל אוחנה ומלמיליאן וב22:00 זה הופיע בוואן כפירסום ראשון? אם אתה כותב בלוג מן הראוי שתתייחס לזה בצורה בולטת

 7. הכפפה Says:

  חזק חזק…. אתה בדרך הנכונה. רק שים לב לסגירת החשבונות של אופירה עם ערוץ הספורט בגליצ'ים

 8. הפיצרייה Says:

  בקשר לפרסומים הראשונים, אני לא יושב כל היום מול המחשב כך שלבטח יצאו מצבים שאחמיץ דברים כאלה. בשביל זה אני משאיר מייל, כל סיפור או טיפ יתקבל בברכה ובאנונימיות.

 9. הפיצרייה Says:

  התווסף עידכון לפוסט בנוגע לאודי גל ו-וואן

 10. מוז Says:

  יופי של התחלה, שימשיך להיות טוב ומעניין –
  במיוחד כמו העידכון על אודי גל, שהוא בהחלט בבחינת ידיעת תקשורת ספורט חשובה והישג עיתונאי ראשון לבלוג (אלא אם כן זה נלקח מאתר ספורט אחר? לא בדקתי).
  כל הכבוד גם לאודי גל (גם אם באמת נמאס לו וגם אם מדובר בהפרת הנחיה אולימפית), שהודעתו היא בעצם ביקורת על חוסר האתיקה והשקרים המניפולטיביים של "וואן", ששובר שיאי נבזות ונומך בכל יום.

 11. אוליב Says:

  אודי גל אמר את מה שכולם חושבים – עד כמה אתר ONE זבל.
  מתי ייפטרו מהמיטרד הזה רק אלוהים יודע.

 12. S&M Says:

  באגסי, כן, אני בוגר יהלום בר"ג.

 13. S&M Says:

  בראיון המיוחד עם אודי גל באתר וואן יש תמונה אחת של וואן, ועוד שתיים בלי הלוגו שלהם. זה היה כך במקור, או שהם הורידו את הלוגו אחרי שכתבת כאן?

 14. קולו Says:

  בינתיים ערוץ הספורט מצדיק את האשראי:
  ספורט 5 – כדורסל נשים
  ספורט 5+ – אגרוף
  ספורט 5+ לייב – כדורעף נשים
  ספורט 5+ גולד – בדמינגטון

  בהחלט לפי סדר התעניינות יורד

 15. קולו Says:

  שכחתי להוסיף שביורוספורט יש אופניים. סך הכל הזרקת ספורט ישירות לוריד.

 16. נמשל Says:

  כמות הטעויות של הדיווחים באינטרנט היא מבישה.

  מילא שכולם כתבו בטעות שיקותיאל רחוק 2 קרוב ממדליה (כשבפועל היו לו 3 קרבות למדליה), אבל YNET, אחרי התיקון, כתב שליקותיאל מחכה קרב עליה לגמר בית התנחומים עם הבריטי פאלון.

  ובכן, הקרב עם פאלון הוא בגמר בית התנחומים ולא בקרב העליה.

  שלחו לשם את מיקי שגיא, כך שאי אפשר להאישם איזה עורך מסכן שהקשיב לשטויות ולטעויות של אורי לוי…

 17. גיל Says:

  היה היום מצב שבשלושה מהערוצים של ערוץ הספורט שידרו כדורגל נשים ובשלישי כדורסל נשים
  זה אולימפיאדה-מן הראוי שישדרו(וגם בערוצים הפתוחים) עוד ענפים שהם לא כדורגל וכדורסל חוץ מאיגרוף

 18. קולו Says:

  אין לערוץ הספורט זכויות. יש להם משחקי כדור, אגרוף, סוסים, משקולות, בנדמינגטון וכאלה. תאמין לי שהייתי שמח לזפזפ בין ג'ודו לשחיה בעצמי ולא להיות תלוי בגחמות של ערוץ 1.

 19. ארתור הלוחם Says:

  מיכל גרונדלנד זו לא אותה אחת שדווחה בגליצי'ם כעושה פאן או משהו כזה?
  מלחכת פינכתה של אופירע הבהמה?
  אין ספק שהקרדיט שוואן לוקח לעצמו על המיילים של אודי גל שווה בפירוש ועדת חקירה וגינוי בראש חוצות
  אבל מצד שני זה לא מפתיע אצל וואן לאור ההתנהלות הבזויה שלהם בכל המישורים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: