כרוניקה של רקוויאם

במהלך הלילה הלך לעולמו רלף קליין והכניס את התקשורת לפרופורציות לאחר התבוסה של בית"ר. בספורט 5 הראו ממלכתיות והעלו כתבה על חייו ופועלו של המאמן הדגול בראש האתר. בנוסף שלחו את עדי הרשלקוביץ לשיחה עם דינו מנגין, שהספיד את היריב הגדול, ולא הסתפקו רק בתגובות שאסף עומר בנוביץ, ומופיעות גם ביתר כלי התקשורת הישראלית. כמו כן הערב ב10 צפויה לעלות בערוץ תוכנית לזכרו של רלף. בוואן הסתפקו בכתבה הממלכתית לצד תגובות שאספו מיכל גרונדלנד ומילן בן דוד. וואלה! פעלו נכון כשהעלו מהארכיון את ראיון הוידאו שערך אוהד גרינוולד עם קליין לפני מספר שבועות והעדיפו להבליט אותה על פני הכתבה הבנאלית שהעלו הבוקר יחד עם שאר האתרים, ובכך נתנו לקוראיהם משהו שלא ימצאו במקום אחר. גם שם שלחו את אור שקדי, שהביא את אותן התגובות הכואבות. בynet ניסו לצאת מגבולות עולם הכדורסל כשהביאו את תגובתו של ראש הממשלה. אשר גולדברג בטלספורט הביא לידי ביטוי את היתרון הגדול שלו על פני כתבי האינטרנט הצעירים, בסיפור אישי מחייו של רלף, כזה שרק עיתונאי שמכיר אישית את המנוח ועבר לצידו שנים רבות יכול לכתוב.

 

מספידים את העונה האירופאית של בית"ר

תבוסות ישראליות באירופה בדר"כ מוציאות את הצד היצרתי של העורכים בתקשורת הספורט הישראלית. העובדה שהמשחק נערך על אדמת פולין גם פתחה פתח להומור שחור. למרות זאת לא ראיתי כותרת אחת טובה. בוואלה ובספורטליין הלכו על משחק המילים הנוראי (ק)רקוב. מחר אמור להיות מבחנם הגדול של שליחי העיתונים לפולין, אז יצטרכו להביא צבע ולצייר את התמונה הלא מוכרת של בית"ר מובסת ומושפלת. מה שיהיה בעוכריהם היא העובדה שמחר יום שישי והעיתונים יוצאים במתכונת מצומצמת מהרגיל, ולצד מותו של רלף קליין ופתיחת עונת 08-9 (אפילו אם רק בגביע הטוטו) לא ישאר הרבה מקום. יהיה זה מבחן גדול גם לעורכים שיצטרכו לקחת החלטה – צבע או ניוז. בעידן המודרני אין ספק שעיתון שעומד על טהרת הניוז מאבד מהרלוונטיות שלו. ההימור שלי? הארץ ומעריב יתנו מקום לצבע, לגבי ידיעות אני לא יודע.

ובנתיים במזרח

המשחק של בית"ר ויציאת המוספים האולימפים (אליהם אתייחס בפוסט נוסף בהמשך היום) גרמו לדחיקתם הצידה של המשחקים האולימפים שנפתחים מחר. עוזי דן עומד על ההבדלים בין המשלחת הישראלית ליתר הספורטאים. בין השאר הוא מתאר את בניין המשלחת האולימפית, הנותר יתום מדגלי הלאום (בעוד שאר הבניינין מקושטים כמו ביום העצמאות), ועל הספורטאים הישראלים שלא זוכים להנות מהחוויה הסינית ולהסתובב חופשי מסיבות בטחוניות. כמו כן צפה דן בערוץ הסיני המרתק שמשדר ישירות משדה התעופה במשך 24 שעות, בו ניתן לצפות בספורטאים ותיירים נוחתים. את הטור מסיים שליח "הארץ" לאולימפיאדה בצבע טוב (אם כי מעט צהוב) ומספר איך התאכזב הקלע גיל סימקוביץ' מהאיסור של מאמנו להסתובב עם מכשיר סלולרי, מה שעלה לו בתמונה עם רפאל נדאל שישב איתו בחדר האוכל. בטרגדיה של השחיין אלון מנדל, אשר אביו נפטר כתוצאה מתאונה בביתו, טיפלו הכי טוב בערוץ הספורט, שדיברו עם השחיין עצמו בראיון וידאו, והעבירו את הרגע האנושי בצורה הטובה ביותר

מודעות פרסומת

12 תגובות to “כרוניקה של רקוויאם”

 1. S&M Says:

  אפרופו הכישלון של בית"ר, אותי היה מעניין לראות מישהו שכותב על גאידמק מהזווית האנושית. רוב האתרים מתייחסים לגאידמק בציניות. וואן מתייחס אליו בהתבטלות. אף אחד לא מסתכל עליו כעל הפראייר ששופך כסף על חבורת כלומניקים שסוחטים אותו כמו לימון, כי הם יודעים שזה לא יימשך לנצח.

  ההתנהלות של השודדים האלה מזכירה לי את הקיץ שבין כיתה ז' ל-ח', שבו שברנו את החלונות בבית הספר יהלום, וכל ילדי השכונה באו לבזוז את בית הספר. ככה מתנהגים כולם עם הכסף של גאידמק, החלונות שבורים וכולם בוזזים.

  בכל קבוצה ישראלית היו"ר עובד בחינם. בבית"ר הוא לוקח 100,000 ש"ח לחודש. מנהל קבוצה כמו אברהם לוי לקח 10,000 ש"ח בחודש, וגם על זה קיללו אותו. עכשיו הם מעסיקים מנהל שמרוויח מיליון בשנה. מכרו שחקן במיליון יורו, קנו אותו אחרי חצי שנה במיליון וחצי. כשנסע השתכר 70,000 כשחזר הוא משתכר 400,000. (סליחה אם המספרים לא מדוייקים, אני לא באמת קורא את הדברים האלה).

  אבל מאחר וכל האנשים שאמורים להיות החברים של גאידמק ולשמור על האינטרסים שלו ניזונים זה מזה, הם לא באמת שומרים לו על הכסף. כואב לראות איך שודדים את המסכן. ואף אחד לא באמת מתייחס אליו כאל מסכן. הוא מיליארדר, סוחר נשק, בלה בלה. כאילו שמדינת ישראל לא סוחרת נשק, ושצרפת לא מעמידה אותו לדין על שמכר נשק במקומה למי שהיא רצה לייבש (אמברגו). הכל חארטה.

 2. ארטישוק הנקמה Says:

  חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

 3. ארטישוק, תתקשר דחוף הביתה Says:

  חתול גדול וירוק מחרבן לך כרגע על הכרית.

 4. מוז Says:

  S&M
  אני לא מרחם על גאידמק. יש לו מטרה, והוא עושה הכל בשביל להגשים אותה. בינתיים הוא די הצליח עם המטרות שלו בחיים, אז כנראה שהוא יודע מה הוא עושה.

  זה שהוא חולה צומי והוא מצטייר כקצת נאיבי (אני לא באמת מאמין לזה, אבל נניח), למה זה צריך לעניין אותי? שיקחו ממנו כסף, כל עוד הוא נותן. אני מעדיף כסף מפוזר אצל הרבה אנשים מאשר אצל אדם אחד. בכל אופן, אני יכול לחשוב על אדם אחד או שניים יותר מסכנים ממנו.

  * מה שכן, גם אני הייתי רוצה לראות כתבה "אנושית" עליו. הוא דמות מעניינת. העניין הוא שכבר היו הרבה כתבות, אבל אף אחד לא באמת יודע לפצח אותו.

 5. הרצמלג Says:

  טור חדש של יגרמייסטר:
  http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/070708_Sport_media_and_the_israeli_football_balloon.aspx

  צחקתי שכתב על האתר שמדווח בלעדית מהכורסא מול הטלוויזיה.

 6. זאב וולף Says:

  כפי שציין ייגרמאיסטר בטור שלו בעין השביעית, היה ראוי שגם אתה תתיחס לעובדה שהאתר המתמייר לעצמו מספר 1 לא שלח אף נציג לאירוע מספר 1

 7. יוסי Says:

  מוזר, חיפשתי היום טור של עובד קראוס באתר שלו (ONE) ולא מצאתי, מישהו יכול להסביר לי למה?

 8. Bugsy Boxer Says:

  כי הטור האחרון של עובד היה על זה שקאלה יביא לבית"ר את אירופה, או קשקוש דומה לזה…
  נו שוין ביה"ס יהלום ברמת גן?

 9. Bugsy Boxer Says:

  נמחקה לי חלק מהתגובה:
  נו שוין היה על קאלה ועובד
  השאלה על בית ספר יהלום ברמת גן מופנית לS&M

 10. שירה מנור Says:

  רק בשביל שנוכל כולנו להתענג על הטור של עובד קראוס
  http://www.one.co.il/Column/185/121094.html

  אחד החזקים אה ?
  וכמובן שאתר האשפה והמסיבות הגרועות, כתב הערב בערך 15 שעות אחרי שאר האתרים שמלמיליאן ואוחנה מועמדים לבית"ר + כיתובית אדומה של פרסום ראשון..אין גבול לחוצפה…הכאב היה חד כאשר ראו את השמות מתפרסמים בספורט 5…האם ייתכן שגאידמק מכר את אופירה ???

 11. nerd4 Says:

  היי פיצהמן. אין לי רק מה להוסיף, רק שתמשיך בהצלחה
  את העבודה שהשאירו לך קודמייך. ותן לי סיבה לחזור כל יום(אני מודע לכך שעוד
  מעט כבר בוקר,אבל רק עכשיו אני רואה את הפוסט). ושבקיצור שאף "אחד" בתקשורת הספורט,לא ישתין עליינו בקשת.
  תודה

 12. קולו Says:

  רלף קליין הלך לעולמו. ברדיו תל אביב 102FM ןגם ברדיו 99FM הקדישו את הפתיחה של תוכניות הספורט לאיש, ובצדק.

  ב-102FM עלה מיקי ברקוביץ' ודיבר על רלף (תוך שהוא לא זוכר בדיוק פרטים, כמו שוושינגטון בולטס באה ולא שיקגו בולס), אבל השאלה מהאולפן אם יהיה לרלף תחליף היתה מרגיזה ומקוממת. אחריו עלה טל ברודי שלא עשה הרבה חשבון ודיבר על תרבות הספורט בארץ ועל כך שבארה"ב יש כבוד לספורטאי עבר והווה. כשמהאולפן אמרו שכדורסל תמיד היה מופלה לרעה לעומת הכדורגל, אז טל העמיד אותם במקום ואמר שכל ענפי הספורט בנחיתות לעומת הכדורגל.

  בספורט 99 השידור נפתח עם דורון ג'מצ'י שספד מהכתב לאיש. אחר כך העלו קטעים מראיונות של רלף לתוכנית הספורט ונתנו לנו רגעי געגוע הרבה יותר חזקים מכל הספד. החלטה חכמה ונבונה. בהמשך מוני פנאן ושמלוק מחרובסקי עלו לשידור גם כן וביחד עם דורון ג'מצ'י העלו פאנל על פועלו של קליין. מבין שתי תוכניות הספורט זו עם אופירה אסייג עשתה כבוד יותר ללף קליין ולמאזינים, אולי בגלל שלא ניסו להיות ממלכתיים.

  בכלל באתרי האינטרנט נראה שהיה חשוב הרבה יותר להביא כמה שיותר תגובות על מותו של רלף קליין. שחקנים, מאמנים, אנשי הנהלה מההווה ומהעבר, מהארץ ומחו"ל עברו בין גופי התקשורת וחזרו על אותן אמירות. כאילו להראות כמה חסר האיש לכולנו, אבל האמירות הבנאליות שחוזרות על עצמן מכל המרואיינים לא מלמדות על גדולתו ומורכבותו של רלף.

  לעומת האתרים, היום בעיתונים אנחנו מקבלים זוויות שונות ואישיות הרבה יותר מהאנשים הקרובים לו, וטוב שכך.

  כל כתבה כמו של עדי הרשליקוביץ' באתר ספורט5 על חוויותיו כאוהד צעיר ומראיין מתחיל שמסתכל על רלף קליין בהערצה, די מיותרת כיוון שהיא שמה את הכותב במרכז יותר מאשר את מושא הכתבה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: