הבהלה לזהב

יומיים לפני טקס הפתיחה והמירוץ האולימפי בכלי התקשורת כמעט והגיע לשיאו. "הארץ" הוציאו כבר היום את המוסף האולימפי שלהם, אבל אני מעדיף להתייחס אליו רק מחר, כשיתר המוספים יצאו לאור. מה שכן, על שער המוסף האולימפי של מעריב יופיעו מחר אודי גל וגידי קליגר, שראיון נרחב איתם מופיע הבוקר ב"הארץ" ופותח את מדור הספורט של "ואללה!", שם הם מתייחסים לראשונה בצורה מקיפה לפרשת החומרים האסורים. הראיון עצמו (שנערך על ידי דור בלך) טוב ומביא מספר ציטוטים מעניינים על הטיפול הזוגי שהשניים עוברים, על נטישת החברים בכפר השייט האולימפי (עליה פורסם אתמול לראשונה ע"י עדי רובינשטיין ב"ישראל היום") ועל רגעי החרדה ואי הודאות בפרשה, וכן בשאר הקמפיין האולימפי.
גם ב"ישראל היום" יש כתבה על צמד השייטים, אך שם מתייחס רובינשטיין בעיקר לחשיפה של החינמון מאתמול.
שליח מעריב לבייג'ין, ניר שועלי, הצליח בכל זאת להמתיק את הבוקר המר במעריב, כשניצל את שהותו בכפר האולימפי לצורך ראיון עם הסייפות המצריות איה א-סעיד ואימאז ג'אבר, שהכריזו כי יעדיפו לוותר על מדליה ולא לפגוש יריבה ישראלית. בנוסף ראיין שועלי את המכשול העיקרי בדרכו של אריק זאבי לזהב, אלוף העולם בג'ודו, הברזילאי לוסיאנו קוריאה שמספר על המודיעין שצבר על הישראלי. במעריב טעו שלא פתחו את החלק האולימפי עם שתי הכתבות המצויינות, ובחרו דווקא בטור של שועלי שמספר את חוויתיו מהכפר, ולמען האמת דיי משעמם. גם בהארץ העדיפו את הטור של עוזי דן (שהיה מעט יותר מעניין) על פני כתבות אחרות, ונוצר הרושם שלעורכי העיתונים הגדולים חשוב להניף דגל על אדמת סין ולהכריז "יש לנו נציג שם".

 

סין? פולין!

טעות נוספת (לטעמי בכל אופן) היא התיעדוף שקיבל המפגש של בית"ר מול קרקוב בכלל כלי התקשורת. פרט לואללה!, בכל כלי התקשורת הגדולים המשחק קיבל את הכותרת הראשית והופיע לפני הסיקור האולימפי. אמנם ניצחון ירושלמי יביא את ברצלונה לארץ, אבל בואו נכנס לפרופורציה. מדובר בסך הכל בסיבוב המוקדם בליגת האלופות, שמתקיים כל שנה ואפילו ניצחון בו לא יביא להישג היסטורי (הרי מכבי ת"א וחיפה כבר ביקרו בשלב הבתים, וברצלונה כבר ביקרה בישראל). בעוד שאר כלי התקשורת לפחות מביאים צבע או מאמרי דעה על המפגש, בוואן החליטו לפתוח בגדול עם העובדה המרגשת עד מאוד כי אוהדי ברצלונה ביררו על טיסות לארץ. למיכל גרונדלנד נודע על כך. אני חושב שזה ראוי למספר פולו אפים וכן טורי דעה על אופיים המופתי של הקטלונים שמבררים מבעוד מועד על מחירי הטיסות. אגב, אני בטוח שאת מחירי הטיסות לפולין הם אפילו לא בדקו באינטרנט. ככה הם הספרדים, ציונים וכן חוזיי עתידות. ואם כבר הזכרנו את גרונדלנד ו-וואן, ותראו איך כמו בסרט של פליני הכל מתחבר, אודי גל שלח אימייל לתפוצת הכתבים האולימפים בו סיפר על חוויות מסין. בואללה ובספורט 5 העלו את המייל כמו שהוא (בואללה אף הגדילו לעשות והעלו תמונה שגל צילם בעצמו מהמקום) ואף כתב לא לקח קרדיט. בוואן לעומת זאת דאגו לציין כי אודי גל סיפר את הדברים לוואן, ניסו להציג את הכתבה כראיון, וגרונדלנד חתומה על הכתבה.

עדות אופי

למרות שהבטחתי לעצמי להתייחס בעיקר לכתבות ראויות ולנסות להתעלם כמה שאפשר מירידות נמוכות ב"אתר הספורט המוביל בישראל", הפעם הבושה פשוט גדולה מדי. את מדור הדעות של האתר פותח כבר יותר מיממה כתבת פרופיל עמוקה ונוקבת על קאלה, שמבטיחה כי "קאלה יביא את בית"ר לקאמפ נואו". המסמך המרתק נכתב על ידי לא אחר מאשר סוכנו עובד קראוס, שכידוע אינו צד בעניין ודעתו בלתי משוחדת. בוואן לא נחים על זרי הדפנה, ולפיצרייה נודע כי במידה ושמעון גרשון יבקיע הערב, יעלה טור של הדוגמנית והזמרת מלי לוי-גרשון בוא תספר כי "שמעון תמיד ידע להבקיע".

לפוסטים אורחים, הצעות מגונות והזמנות mailto:churapizza@gmail.com

מודעות פרסומת

25 תגובות to “הבהלה לזהב”

 1. זאב וולף Says:

  בסדר בתור התחלה, אבל קצר מדי. כל הכבוד על היוזמה! כדאי שתעשה בדיקה מי מאתרי האינטרנט שלח כתבים לבייג'ינג. נראה לי שאתר מסויים שקורא לעצמו מספר 1 בספורט העדיף לשלוח נציגים לסן מרינו ומחנות האימון המשעממים של קבוצות הכדורגל הישראליות ולא לאירוע מספר 1 בספורט העולמי… לטיפולך!

  נ.ב
  וגם קצת פרסום לבלוג לא יזיק…

 2. ארטישוק הנקמה Says:

  חמוצים, חמוצים מסריחים וירוקים

 3. הפיצרייה Says:

  קודם כל תודה.
  הפוסט אמנם קצר, אבל כפי שאמרתי כבר מלכתחילה, אני לא מתכוון לערוך השוואת עיתונים יומית, אלא להתייחס בעיקר למגמות ולכתבות שתפסו את עייני (לשלילה ולחיוב).
  עד כמה שאני זוכר ייגר העלה בזמנו פוסט על האקרדיטציות לבייג'ין, ואם אני לא טועה וואן לא קיבלו אקרדיטציה. לא שזה מפריע להם, גם ככה זה לא בראש מעיינם אלא אם כן ישראל תזכה במדליה. וגם אם היו משיגים אקרדיטציה, איזה ערך מוסף הם היו מביאים? תמונות מחדר השינה של אנדיוני ו"צפו בנופר אדלמן לומדת לאכול בצ'ופסטיק"?

  בקשר לפרסום, ניסתי לפרסם בתגובות אצל קולו, אך ההודעה נמחקה משום מה. אם יש לך רעיונות נוספים איך לקדם ולפרסם, אני אשמח לשמוע

 4. גיל Says:

  יפה מאוד בתור התחלה
  גם אני מעדיף את הפוסט יותר ארוך.

  תמשיך זה חשוב!

 5. במבי Says:

  אני הייתי מציא שתפרסם אצל אופירה הרמה של שניכם שווה
  אם כי אופירה לפחות לא קוראת לעצמה ארטישוק.

 6. אבו יו יו Says:

  רושם ראשוני חיובי, נדמה לי שאחזור לכאן. יופי!

 7. פוסט מצין Says:

  בהצלחה:)

 8. alficon Says:

  בהצלחה

 9. מוז Says:

  טוב ושנון.
  לא משנה לי מי אתה ומה אתה, שיהיה בהצלחה.

 10. וינסנט וגה Says:

  פוסט סבבה.
  קצר אך אפקטיבי.

 11. טאז Says:

  שיהיה בהצלחה

 12. מוטי Says:

  סחתיין על הסיפתח תמשיך להשקיע ותעיף מפה את מר ארטי-שוק

 13. טאז Says:

  אהבתי את שם הבלוג.

 14. ארטישוק, תתקשר דחוף הביתה Says:

  חתול גדול וירוק בועל כרגע את אחותך.

 15. S&M Says:

  איך לפרסם?

  קודם כל רשימת תפוצה. אני מאוד רוצה לקבל מייל על כל פוסט כדי לא להיזכר אחרי שלושה ימים ולהגיב על פוסטים ישנים.

  אם יש לך איך להתקין תוספים כאן, אני אתן לך תרגום לעברית של תוסף "רשימת תפוצה".

  פישלת בגדול בזה שלא נתת לינק לראיון המיוחד של מיכל גרונדלנד. עכשיו אני צריך ללכת לחפש את זה בוואן?! 😉

 16. הפיצרייה Says:

  זו הכתבה המופתית: http://one.co.il/Article/08-09/7,676,3145,31530/120946.html
  והאמת שאני לא כל כך מכיר את המערכת פה, אבל אני לומד אותה. נראה לי שיש אופציה לתוספים

 17. פומה Says:

  אופירה אסיאג ONE זה סירחון הכי גדול בתולדות התקשורת במדינה

 18. ארטישוק הנקמה Says:

  חתולים, חתולים גדולים וירוקים.

 19. אסייגולוג Says:

  צריך להתייחס לטורו המיוחד והבלעדי של הקוזק גאידמק בוואן, בעיקר מבחינת ההגהה. הרי ברור שהרוסי לא כתב את הטור בעצמו אלא הכתיב אותו מאחת מהפילגשים שלו, ייתכן אופירע. לכן שימו לב לטעויות ההגהה והעברית הקשות ששם, כי ברור שהטור עבר דרך עורך/ת משכתב/ת מללק/ת תחת אחר באתר וואחד:
  http://one.co.il/cat/articles/PersonalColumn.aspx?id=120997&cid=71

  מספר דוגמאות:
  – בפיסקה ראשונה חסרים לפחות שני פסיקים. הקריאה הרציפה הופכת את המשפט לתמוה.

  – טעויות בביטויים: "יואילו בטובם ראשי ההתאחדות לכדורגל אם ידחו את המשחק". צריך להיות: יואילו בטובם ראשי ההתאחדות לכדורגל לדחות את המשחק.

  – הלאה: "אני קורא לכל אוהדי בית"ר ירושלים לא להגיב חלילה, בשום דרך נגד ההתאחדות לכדורגל בכל תגובה שתבחר להגיב". עא?

  – נקסט: "אני מצפה מראשי ההתאחדות אשר נפש יהודית בתוכם, לנשום עד 10". צריך להיות לספור עד 10. אולי אופירה נושמת עד 10 לפני שהיא מגיעה לפירקה בעוד מפגש ייצרי אצל הקוזק.

  בקיצור – עילגת, בהמה, תתפטרי מושחתת! אה ותנשמי עד 10.

 20. BoR|S Says:

  עבור עצמי, קצת קשה לי לשפוט בלוג עם פוסט אחד (שניים, אבל אחד בנושא) עד כה. אני מאחל הרבה הצלחה ומקווה להינות מן הקריאה שלי פה כפי שנהניתי אצל קולורבי.

  כמה הערות ובקשות טכניות קטנות:

  1. אם אפשר לכתוב את ה-slug של הפוסט לא בעברית אלא באנגלית זה יכול להועיל היות והמצב כפי שהוא כעת יוצר אצלי בעיה בפתיחת הפוסט מתוך קורא הרסס (משום מה זה לא קורה כאשר אני מעתיק את הקישור לפוסט ומדביק אותו לשורת הכתובת, ואולי אני בכלל היחיד שסובל מכך, אך בכל מקרה אשמח להתחשבות קטנה :))

  2. וואלה, לא ואללה (אלא אם המטרה היא לשים ללעג, ואז לא שזה בסדר, אבל לפחות מובן מאיפה זה מגיע).

  3. אני חושב שהלוגו של ערוץ הספורט (שמופיע בתמונת ההדר בבלוג) מוגן בזכויות יוצרים.

  4. הבלוג הזה במובן מסויים ממשיך שושלת מכובדת למדי של בלוגים שעומדים בשער – יהיה נחמד אם גולשים שנחשפים לבלוג לראשונה בגלגולו הנוכחי יוכלו לקבל גישה מהירה אל הארכיונים (אלה מהם שניתן למצוא ברשת) של התפתחות הקונספט הזה, מתוך הקישורים שבצד הטקסט.

 21. קולו Says:

  שימו לב לשחיטה הלא כשרה שתתבצע מחר בקבוצה המדממת של בית"ר ירושלים. אני מוכן לשים את כל המוניטין המועט שצברתי שחלק גדול מאותם כתבים שדיברו על ברצלונה ועל המפגש הצפוי מול בית"ר, פתאום ישנו כיוון וידברו על השאננות ועל כך שאנחנו רחוקים שנות אור מאירופה ושהשחקנים לקחו כמובן מאליו שבית"ר עוברת את ויסלה.

  נ.ב. שלמה שרף בפרשנות מאירת עיניים: "זה שהשוער לוקח את האשמה עליו (על המשחק הקודם – קולו) זה מוציא את כל העוקץ מהאשמה שלו"

 22. S&M Says:

  קולו, אחרי שקראתי שדודו אוואט אומר שהוא יחזור לארץ רק לביתר ירושלים, כל השידור חיכיתי ששלמה שרף ידחף אותו לקבוצה. היה צפוי שהוא ייכנס בקאלה ויקדם את אוואט.

 23. קולו Says:

  מתוך הכתבה של ONE על המשחק של בית"ר (עכשיו 2 בלילה, כך שהיה להם מספיק זמן לתקן ולהגיה):

  קנטורו ניגש לבעוט, ניצל את העובדה שהחומה הצהובה עמדה בצורה רעה ובבעיטה לא חזקה אך מדויקת, הטעה את קאלה והקפיץ את אלפיי האוהדים המקומיים כשעניק לפולנים יתרון חשוב.

  עידן טל בספק הכשלה בספק הליכה על הכדור

  …כשמשה אוחיון ניסה להפתיע את השוער הפולני מבעיטה מרחוק

  בדקה ה-15 ג'וניור אנריקה בעט מ-16 מטרים אך קאלה קלט היטב
  בדקה ה-75 קאלה נגע לראשונה בכדור וכמעט בישל לפולנים

  הנה הלינק: http://www.one.co.il/Article/121155.html

 24. אש Says:

  שימו לב לכתבה ההזויה ב-Ynet על מפגש הפסגה בין שחר פאר לבין רפאל נאדאל בכפר האולימפי. להלן ציטוט:

  " הטניסאי הספרדי, שהיה באמצע אכילת אפרסק, ישב עם הגב לחלון ופאר נעמדה בכניסה לאוטובוס, מרחק נגיעה מהסופרסטאר ממאיורקה".

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3578738,00.html

  מישהו אמר פתאטי ולא קיבל?

 25. זאב וולף Says:

  באיזו שעה עולה הפוסט?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: